Parke Taşı Kalıbı

Parke Taşı Kalıbı

Parke Kalıbı

Geçmişten günümüze hızla artan nüfus yoğunluğu ve dünya çapındaki rekabet yapılaşma hızının artmasına neden olmuştur. Bu nüfus artışıyla birlikte insanoğlu için çok değerli olan zaman parke kalıbı kullanılarak minilimize edebilebilmektedir.

Kullan at mantığı ile değil, defalarca kullanmaya yönelik olan beton parke kalıbı daha az eleman ile beton parke üretimi yaparak gelişen teknoloji ve rekabet ortamı adı altında maliyeti en düşük, ekonomik kazanımlar elde edinilebilen, modern mimarinin etkisini çeşitli desenler ve ölçüler ile birlikte betona yansıtarak yapılarınızın betonun soğuk görüntüsünden uzak ve göze hitap eden son derece estetik bir şekilde üretimler yapmanıza olanak sağlamaktadır. Yapmış olduğunuz projedeki teknik verileri ve formları, tecrübeli usta gereksinimi olmadan birebir şekilde yapılarımıza uygulamak için beton parke taşı kalıbı kullanmalıyız. 

Geniş bir kullanım yelpazesine sahip olan kilitli parke, mimari yapılar ile uyumlu olması yönünden çoğunlukla tercih edilmektedir.  Mimari yapılar ile birlikte kullanılacak olmasından dolayı göze hitap edecek şekilde üretimleri sağlanmalıdır. Bu yüzdendir ki üreticilerimizin en az hata ile bu üretimleri gerçekleştirebilmeleri için kilitli parke kalıbını, gelişen teknolojiyi takip ederek ve zamandan tasarrufu sağlayacak şekilde kendi alanında uzman kadromuz ile birlikte üretmekteyiz.

Üretiminde ki desen çeşitliliğinin fazla olması, çevre düzenleme konusunda yüksek başarı elde ediyor olması,  farklı yüksekliklerde kullanılacak alana göre ayarlanabiliyor olması, kilitli parke taşı kalıbının çok tercih edilen bir kalıp çeşidi olmasını sağlamıştır.  

 

PARKE TAŞI KALIBI FİYATLARI NELERDİR?

Parke taşı kalıbı fiyatları hem kalıp üretimi yapan hem de kalıp fabrikası kurmak isteyenler tarafından yapı elemanlarının maliyetine dair merak edilen bir konudur.  İçermiş olduğu malzeme ve işçiliği bakımından düşünüldüğünde parke taşı kalıbı fiyatları maliyet sürecine dair önemli bir belirleyicidir. Taşıt yolunu zeminden ayıran, çevre düzenlemeleri için kullanılan parke taşı prestij yol çalışmalarında tercih edilen, cadde, sokak, okul, park, halka açık mekanlar, gezi alanları vb. yol ve alanları içeren geniş bir kullanım yelpazesine sahip özellikleriyle birlikte çokça tercih edilmektedir.

Kolay uygulanabilirliği ve pratikliğiyle çevre dizaynında da parke taşı kullanılmaktadır. Fiyat bakımından uygun gelen parke taşı kalıbının kalite bakımından incelenmesi gerekmektedir. Çünkü kalıbın yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi, imalat hatalarına karşı ürünlerin garantisi, olası durumlarda yurt içi yurt dışı müdahale süresi fiyat kadar önem arz etmektedir. Bizler deneyimli kadromuzla tüm teknik servis ve bakım hizmetiyle birlikte oturup yapacağımız parke taşı kalıbı fiyatlandırmasıyla siz değerli müşterilerimizle geleceğe güvenle yol almak istiyoruz.

 

PARKE TAŞI KALIP MODELLERİ NELERDİR?

Binaların bakımında, basınç ve gerilmeye dayanma gücünde ve yıllar içinde kentsel kalkınmanın çökmemesini sağlamada parke taşı kalıp modelleri olarak parke, bordür, çim taşı kalıpları rol oynamaktadır. 

Gelişen teknoloji ile birlikte üreticilerin isteklerini karşılayacak parke taşı kalıp modelleri firmamız tarafından üretilerek, istekleriniz doğrultusunda hizmetinize sunulmaktadır. 

PARKE TAŞI KALIBI NASIL YAPILIR?

Parke taşı üreticileri makinelerini satın aldıktan bir süre sonra hitap ettikleri pazarın görüş yönleri değişime uğrayabilir ve bu değişime olumlu tepki vermek için üreticiler imal ettikleri parke taşlarının formunda ve yapısında değişime gitmek istediklerinde üreticinin aklına takılan sorulardan bir tanesi parke taşı kalıbı nasıl yapılır sorusudur. Öncelikle müşteriden elinde bulunan parke taşı kalıbı fotoğrafları istenir. Daha sonra bu fotoğraflar yardımı ile teknik ön taslak çizimi hazırlanır ve müşteriden teknik ölçüler istenir. Bu ölçüler belirlendikten sonra final teknik çizimi yapılır ve müşteri onayından sonra parke taşı kalıbı imalatı sürecine başlanmış olur.

Son aşama olarak parke taşı kalıbı nasıl yapılır sorusunun imalat aşamasıdır. Teknik çizimleri yapılan kalıplar, teknik çizim verilerine göre CNC tezgâhlarda hassas olarak alt ve üst kalıp parçaları kesilir. Kesilen parçalar kaynak yöntemi ile birleştirilir. Birleştirme aşamasında hassas terazi ölçümlerinden faydalanarak kalıbın üst ve alt parçası tam düzlükte olması sağlanır. Gerçekleşen tüm aşamalar parke taşı kalıbı nasıl yapılır sorusunun cevabı olmuş olur.

 

PARKE TAŞI NEDİR?

Genel olarak yollarda kullanılan, göze hitap eden ve estetiklik açısı bakımından farklı alanlarda kullanılan parke taşı, parke taşı nedir sorusunun en doğru yanıtlarından bir tanesidir. Dünyada kulanım alanı geniş olan parke taşı çevre düzenlemeleri vb. gibi alanlarda modernleşme yolunda ilerleyen önemli bir yapı malzemesi haline gelmiştir.

Tercih edilmesinin birçok nedeni olduğu gibi bunların başlıca sebeplerini sayar isek, parçalardan bütün oluşturduğu için deforme olan, bozulan bölümleri kolayca onarılabilmektedir. Parçalar arasında belirli ölçülerde boşluklar, yüzey üzerinde su birikintisi oluşmasını engeller ve hatta yüksek yağış oranlarında oluşabilecek sel afetinin engellemesi veya önlem alınmasında önemli rol oynar.

Bu sebeple yıllık yağış oranının yüksek olduğu bölgelerde ve kentsel yaya ulaşımında ana yol oluşturan hatlarda sıklıkla tercih edilir. Küçük düzgün, farklı form ve ihtiyaca göre farklı kalınlıklarda üretilebilen parke taşı aynı zamanda farklı renklerde üretilebildiği için kent estetiğine katkı sağlar ve uygulama alanının farklı kompozisyonlar oluşturularak özelleşmesine yardımcı olur.